Info

Kontakta Kristianstadsredaktionen

Info

Karolina Alfredsson - Reporter

karolina.alfredsson@kristianstadsbladet.se

044- 18 55 01

Inga-Lill Bengtsson - Reporter

ingalill.bengtsson@kristianstadsbladet.se

044- 18 56 13

Åsa Carlsson - Familjeredaktör

asa.carlsson@kristianstadsbladet.se

044-18 55 62

Magnus Grunnon - Tillförordnad nyhetschef

magnus.grunnon@kristianstadsbladet.se

044-18 55 57

Marcus Haraldsson - Reporter

marcus.haraldsson@kristianstadsbladet.se

044-18 55 56

Helena Heliosson – Redigerare

helena.heliosson@kristianstadsbladet.se

044–18 55 73

Cecilia Isberg - Reporter

cecilia.isberg@kristianstadsbladet.se

044-18 55 52

Clifford Johansen - Reporter

clifford.johansen@kristianstadsbladet.se

044-18 56 40

Emma Linder - Redigerare

emma.linder@kristianstadsbladet.se

044-18 55 04

Birgitta Mattisson - Reporter

birgitta.mattisson@kristianstadsbladet.se

044-18 55 37

Peter Maunula - Reporter

peter.maunula@kristianstadsbladet.se

044-18 55 53

Anders Mårtensson - Produktionschef

anders.martensson@kristianstadsbladet.se

044-18 55 63

Maria Nilson - Redaktör, bilagor

maria.nilson@kristianstadsbladet.se

044-18 55 72

Ingela Rutberg - Reporter

ingela.rutberg@kristianstadsbladet.se

044-18 55 65

Bengt-Inge Schölin - Administrativ redaktionschef

bengt-inge.scholin@kristianstadsbladet.se

044-18 56 50

Matti Stenrosen - Reporter

matti.stenrosen@kristianstadsbladet.se

044-18 55 90

Ulf Svenning – Nattchef (tjänstledig)

ulf.svenning@kristianstadsbladet.se

044-18 55 07

Niclas Sörenson – Reporter

niclas.sorenson@kristianstadsbladet.se

044-18 55 46

Anders Thell - Sidredaktör

anders.thell@kristianstadsbladet.se

044-18 55 48

Lotta Tholin - Redigerare

lotta.tholin@kristianstadsbladet.se

044-18 55 45

Kristina Wihlborg - Tillförordnad nattchef

kristina.wihlborg@kristianstadsbladet.se

044-18 55 74